Opera Hızla Büyümeye Devam ediyor

Opera Hızla Büyümeye Devam ediyor

Opera küçük, hızlı, uyumlu ve pek çok platformda çalışabilen kararlı özellikleri sayesinde yükselişini sürdürüyor. Son derece kullanıcı dostu olan Opera tarayıcı, mobil ve masaüstü uygulamaları 55 milyon tekil kullanıcı sayısını aştı.

Kullanıcı beklentilerini karşılayan özelliklere sahip olan Opera 'pop up' açılır pencere engelleyici, sekmeli gezinti, dahili arama ve gelişmiş işlevlere sahip özellikleri ve son derece kullanışlı e-posta eklentisiyle popüler bir uygulama olduğunu kanıtladı. Opera son derece kolaylıkla özelleştirilen bir uygulama olarak da tercih ediliyor.

Kullanıcılar tarafından daha çok mobil platformdaki güncellemeleriyle gündeme gelen Norveç merkezli web tarayıcısı Opera, masaüstünde de tercih ediliyor. Opera'nın 55 milyon aylık tekil kullanıcı sayısını geride bıraktığı açıklandı. Bir önceki yıla oranla masaüstünde yüzde 8'lik bir büyüme sağlayan Opera,  bu süre zarfında bir milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu ülke sayısını da 11’e çıkarmayı başardı. Eklediği yeni özellikleri ile 2014 yılında masaüstü tarayıcısını yeniden Linux alt yapısına döndüren Opera, kullanıcı sayısını da aynı süre içinde yüzde 160 oranında arttı.

Türkiye’de, 2014 yılında Opera'nın en çok kullanıcıya sahip olduğu 25 pazardan biri. Kullanıcı sayısının hızla arttığı diğer ülkeler; ABD, Arjantin, Brezilya, Endonezya, Fransa, Hindistan, Meksika, Polonya ve Pakistan olarak sıralanıyor.

Opera 27 Yayınlandı

Opera ile Yolculuğunuz Başlasın

Opera Max İnternet Kotalarınızı Kurtaracak!

YORUMLAR