Opera Ice Web Tarayıcısı iOS ve Android için Geliyor

Opera'nın Android ve iOS platformlarda yayınlayacağı Opera Ice web tarayıcısı ile mobilde internet gezintileri çok daha kolay olacak.

Opera Ice Web Tarayıcısı iOS ve Android için Geliyor

Opera web tarayıcısı takipleri ne kadar güçlü olursa olsun yıllardır belli bir düzeyi yakalamış bir tarayıcı ve sadık bir kullanıcı kitlesine sahip. Her ne kadar geçtiğimiz yıl içerisinde herhangi bir yenilik veya dudak uçuklatacak bir haber vermemiş olsa da 2013’e sıkı bir programla giren şirket iOS ve Android platformlar için Opera Ice adı altında yeni bir mobil tarayıcı yayınlayacağını duyurdu.

Opera Ice proje yöneticisi ürünleri hakkında verdiği kısa bilgilendirmeyi şöyle gerçekleştirdi: “Dokunmatiğe ve tabletlere odaklanmış bir tarayıcı. Çoğu şirket PC web tarayıcısını tablete sıkıştırıyor, yahut mobil tarayıcıları alıp ekranı kaplıyorlar.”

Şirketin hedefi özellikle tabletler başta olmak üzere mobil cihazlarda mümkün olduğunca buton kullanımını azaltmak ve web gezintilerini parmak hareketleri ile kolaylaştırmak. Android ve iOS platformların yanında Windows Phone için de çalışmalar yapabileceklerini ancak bunun Windows Phone piyasada iyi bir yer elde edene kadar gerçekleştirilmeyeceğine de değinen Opera CEO’su mobilde çok güçlü bir ürün yapmak istediklerini belirtti.

Hali hazırda Opera Mini kullanan kullanıcıların kolaylıkla Opera Ice’a geçiş yapabileceklerini ve çok daha iyi bir internet deneyimi elde edebileceklerini de belirten Opera’nın iddialarında ne kadar başarılı olacağını göreceğiz.

Sony Xperia Z tablet hakkında her şey

YORUMLAR