Opera, Masaüstü Tarayıcısını Zengin Yer İmleriyle Yeniden Tasarladı

Opera, Masaüstü Tarayıcısını Zengin Yer İmleriyle Yeniden Tasarladı

Masaüstü ve laptoplarda tarayıcı olarak genellikle Internet Explorer, Chrome, Firefox ve Safari tercih edilse de, Opera geliştiricileri kendi tarayıcılarını geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam ediyorlar. Bu sefer de Opera'nın masaüstü versiyonunda ufak bir tasarım güncellemesine gidilmiş.

En son Opera 25'in Mac ve Windows'a tanıtılmasından sonra birçok Opera kullanıcısı tarayıcının yeni sürümünü çok beğenmiş, resim ağırlıklı yer imlerinin ön planda bulunmaları kullanıcıların tarayıcı üzerinde ulaşılabilirliğini arttırmış. Tarayıcının solunda bulunan ince bir arayüzden yer imlerini ayarlayabiliyor, daha sonra ana sayfada görünen daha çok resim ağırlıklı sitelerde en çok kullandığınız siteleri tarayıcınıza sabitleyebiliyorsunuz.

Ayrıca yeni sürümde yer imleri görsellerini kendiniz değiştirebiliyorsunuz. Kişiselleştirilebilir özelliği arttırmak üzere tasarlanan bu yeni özellik başka siteler üzerinden resim seçerek dilediğiniz bağlantıya sabitleyebilmenizi sağlıyor. Opera'nın geliştiricileri, tarayıcının yeni sürümünü özellikle yer imleri üzerine tasarladıklarını söylüyorlar. Aynı zamanda bu özellik olabildiğince de stislist bir şekilde, insanların kendi zevkine göre tasarlanıp daha ilgi çekici bir hava kazanmış.

Opera'yı Windows ve Mac bilgisayarlarınıza indirmek ve değişimi kendiniz keşfetmek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu

YORUMLAR