Opera Max Uygulaması Sonlandırılıyor

Opera Max Uygulaması Sonlandırılıyor

Başarılı internet tarayıcısı ile tanıdığımız Opera firması, 2 yıl önce kullanıma açtığı Android veri tasarrufu uygulaması Opera Max'i sonlandıracağını duyurdu.

Opera Max temelde kotalı mobil internet abonesi olan kullanıcılar düşünülerek geliştirilmiş bir VPN servisiydi. Bu servis, veri trafiğinizi daha veriler telefonunuza ulaşmadan denetliyordu. Opera'nın sunucularına yönlendirilen veri trafiği sıkıştırılıyordu ve bu sayede Android cihazınızın internet kotasından daha az miktarda tüketiliyordu.

Opera, yaptığı açıklamada bütün kaynaklarını internet tarayıcısını geliştirmek ve iyileştirmek için kullanmak istediğini belirtti ve bu nedenle Opera Max uygulamasının sonlandırılacağını resmi olarak bildirdi.

Opera'nın kararına bağlı olarak Opera Max için gelecekte herhangi bir güncellenme yayınlanmayacak ve uygulama Google Play Store üzerinden indirilemeyecek. Mevcut Opera Max kullanıcıları ise Opera Max'ten faydalanmaya devam edebilecekler; fakat Opera, bu hizmetin belli bir süre devam edeceğini, Opera Max kullanıcılarının bu hizmet tamamen sonlandırılmadan önce bilgilendirileceğini söylemekte.

Opera internet tarayıcısı son zamanlarda güzel özellikler kazanmış olsa da Opera Max'in sonlandırılması üzücü bir gelişme. Özellikle ülkemiz gibi düşük internet kotalarına ve fahiş internet fiyatlarına sahip ülkelerde Opera Max kullanışlı olmaktaydı.

Opera 47 Yeni Virüs Koruma Sistemi ile Çıktı!

YORUMLAR