Opera Mini Artık iPad Retina Ekranına Özel Arayüze Sahip

Opera, güncellediği Opera Mini uygulamasının artık yeni iPad kullanıcılarında retina ekranları ile uyumlu bir arayüze sahip olduğunu duyurdu. Yeni iPad kullanıcıları ne kadar şanslı...

Opera Mini Artık iPad Retina Ekranına Özel Arayüze Sahip

Norveç'in gururu Opera, iPhone-iPad için geliştirdiği mobil tarayıcısı Opera Mini'yi güncellediğini duyurdu. Bu güncellemenin diğerlerinden farklı olduğunu, iPhone ve benzer mobil cihazlarda sunduğu arayüzünü, Apple'ın çıkardığı yeni iPad için değiştirdiğini duyurdu. Son güncelleme ile beraber iPad kullanıcıları Retina ekranlarına uyumlu bir arayüzle Opera Mini tarayıcısını kullanabilecekler.

Bu değişiklikten en memnun kalacak kullanıcılar yeni iPad sahipleri olacak. Ayrıca Opera bu güncelleme ile yeni bir ayar seçeneği daha sunmaya başladı. "Data Usage" menüsü sayesinde girdiğiniz websiteleri sıkıştırılmış dosya olarak gönderilecek ve yine mobil kullanıcıları bu sayede fazla veri çekmek zorunda kalmayacaklar. Bunun sonucunda faturalarına daha düşük ücretler yansımış olacak.

Masaüstünde Opera tarayıcısı kullananlar yakından bilirler Opera Turbo modu sayesinde tüm veri alışverişi Opera sunucularının üzerinden gerçekleşmekte. Opera sunucuları ilgili veriyi %90 oranında sıkıştırarak geri yollamakta. İlgili websitesinin hem  daha hızlı açılmasına hem de daha az veri alışverişi anlamına gelmekte.

Bu güncellemede yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Son gelen özellik ise herkesin karşılaştığı iTunes linklerinin açılırken hata vermesi durumu. Opera bu yeni güncelleme ile bu sorunuda çözdüğünü duyurdu. iTunes kullanıcılarını bu özelliği test etmeye ve bizide haberdar etmelerini rica ediyoruz.

YORUMLAR