Opera Mini, Nokia Telefonların Varsayılan Tarayıcısı Olacak

Opera Mini, Nokia Telefonların Varsayılan Tarayıcısı Olacak

Kullanıcılara birçok konuda diğer tarayıcılarda bulamayacakları ölçüde kullanım kolaylığı sunan Opera Mini‘nin, son yapılan değerlendirmeler çerçevesinde Nokia telefonların varsayılan tarayıcısı olarak sunulması kararkaştırıldı.

Bildiğiniz gibi Temmuz ayında geçekleştirilen toplu işten çıkarmalar, Nokia’nın yeni bir yapılandırma içerisine girdiğiniz ve maaliyetleri düşüme peşinde olduğunu gözler önüne sermişti. Apple ve Samsung’un domine ettiği akıllı telefon pazarında daha fazla pay sahibi olmak isteyen Nokia, yeni stratejiler geliştiriyor.

Bu stratejilerden bir tanesi de Opera Mini’nin şu anki Asha ve S40 modellerinde varsayılan tarayıcı olarak sunulma düşüncesi. Son olarak gündeme gelen lisans sözleşmesi doğrultusunda Nokia kendi geliştirdiği stok tarayıcı olan Xpress’in yerine Opera Mini’yi sunmaya başlayacak. Bu haberle birlikte artık Xpress tarayıcı kullanan Nokia sahipleri Ekim ayından itibaren Opera Mini’ye geçiş yapabilecek. Bu geçiş süreci bilinçli ve planlı bir şekilde gerçekleştirilecek. Kullanıcılar durum hakkında bildirimler alacak ve süreç bu şekilde tamamlanacak.

Anlaşma Microsoft’un S30+, S40 ve Asha cihazlarını kapsamakta. Nokia cephesinde bu durum hem servis sürdürülebilirliği hem de mali kaynakların daha verimli kullanılması açısından olumlu karşılandı.

Nokia Lumia 920 İçin WP 8.1 Güncellemesi Yapıldı

YORUMLAR