Opera Mini Tarayıcı Android İçin Güncellendi Hemen İndirin

Opera Mini Tarayıcı Android İçin Güncellendi Hemen İndirin

Bu sene logosundan, uygulama altyapısına kadar pek çok yeniliğe giden Opera tarayıcı, Android cihazlar için güncellendi.

Opera’nın tarayıcı savaşlarında yerini sağlamlaştırma savaşı Android üzerinden tam gaz devam ediyor.  Android için yayınlanan yeni Opera Mini oldukça kullanışlı özelliklerle güncellendi. Opera Mini Android cihazlara web uygulamaları gibi sayfa yükleyebilme ve video sıkıştırma özellikleriyle daha kararlı bir sistemle hizmet vermeyi sürdürecek.

Opera’nın en önemli özelliklerinden biri olan veri sıkıştırma ve video sıkıştırma yeteneği, bundan böyle Android üzerinde de kullanıcılar tarafından faydalanılabilecek özellikler oldular. Özellikle video sıkıştırma özelliğiyle kullanıcılar mobil kotalarından ekonomi yapabilecekler.

Android kullanıcıları Opera Mini ile beraber tarayıcının ana sayfası üzerinden favori sayfalarına aynı uygulamalar gibi ulaşma şansını da yakalıyorlar. Sürekli takip ettiğiniz web sayfalarını "Ana sayfaya ekle" seçeneğiyle birer uygulama ikonu gibi kullanabiliyorlar.

Opera Mini’deki bir diğer yenilik de oldukça “şık” duran tarayıcı sekmeleri. Yeni bir web sayfası sekmesi arkada açılıyor ve var olan sayfanızın kaybolmasını önlüyor. Bir parmak hareketiyle her sekme arasında hoş bir geçiş yapılabiliyor. Opera Mini bir dosya indiriyorsanız bu işlemin ne zaman bittiğini de hemen haber verebiliyor.

YORUMLAR