Opera Skyfire'ı Satın Aldı

Opera Skyfire'ı Satın Aldı

Opera kendi planları dahilinde mobil tarayıcı geliştiricisi ve video optimizasyon servisine sahip olan Skyfire şirketini satın aldı.

3 yıllık olarak yapılan anlaşma sonunda göstereceği performansa göre Skyfire şirketinin alabileceği ücret 155 milyon dolara kadar çıkabiliyor.

Opera tarafından konuyla ilgili yapılan duyuruda özellikle video optimizasyon yazılımı Rocket Optimizer üzerinde duruldu ve Opera'nın özellikle Skyfire şirketini satın almasının bu yönde çok önemli olduğu dile getirildi.

Zaten Opera'nın kendi masaüstü tarayıcısı ve HTML motoru olduğunu düşündüğünüz zaman yapılan bu satın alma işleminin Skyfire'ın hali hazırda geliştirilmiş olan mobil tarayıcısıyla ilişkili olduğunu söylemek çok mantıklı olmazdı.

Skyfire'ın mobil tarayıcıları üzerinde öne çıkan en belirgin özellikse herhangi bir eklentiye gerek kalmadan Flash videoları oynatabiliyor olması ve ortaya atılan iddialara göre aynı özellik Opera tarayıcıları üzerine de eklenecek gibi görünüyor.

Şu an için görünen o ki Skyfire tamamen Opera'nın bağımsız bir iştiraki olarak çalışmaya devam edecek ve halihazırda olan Skyfire tarayıcı da dahil olmak üzere hizmet ve ürünlerinin tamamını geliştirip pazarlayabilecek.

Opera tarafından yapılan açıklamaya göre "İki şirket kendi güçlerini ve yeteneklerini birleştirerek önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek bir çok yenilikçi uygulamaya öncülük edecek."

Windows Live Messenger için Son Bir Ay!

YORUMLAR