Opera Tarayıcısı Windows XP Ve Vista Desteğini Bitiriyor

Opera Tarayıcısı Windows XP Ve Vista Desteğini Bitiriyor

Popüler internet tarayıcılarından birisi olan Opera, son güncellemenin ardından Windows XP ve Windows Vista desteğini sona erdirecek.

Microsoft'un Windows XP desteğini geri çekmesinin ardından, firmalar da birer birer XP desteklerini bitirmeye başladı. Bu firmalardan biri de Opera. İnternet tarayıcısı Opera artık XP ve Vista sürümlerini desteklemeyecek. Opera Tarayıcı'nın 36'ıncı sürümü XP'yi ve Vista'yı destekleyen son sürüm olacak. 37'inci sürümden sonra artık bu işletim sistemleri desteklenmeyecek. Desteğin kaldırılma nedeni olarak Google'ın da XP desteğini geri çekmeye hazırlanması gösteriliyor. Google'ın XP desteği 2015 yılının sonunda durdurulacaktı ancak son anda bu tarih Nisan 2016'ya uzatılmıştı. 

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre bundan sonra XP ve Vista için Opera'nın son sürümü 36 olacak ve 37 ve sonrası sürümleri kullanmak bu sistemlerde mümkün olmayacak. Ancak, XP ve Vista desteği tamamen ortadan kalkmış değil. Firma önemli güvenlik güncellemelerini XP ve Vista için de sunmaya devam edecek. 

Bir devrin bilgisayarla tanışmasına vesile olan Windows XP'nin artık kesin olarak yolun sonuna geldiği söylenebilir. Elveda Windows XP...

Opera Max Artık Daha Hızlı ve Daha Güvenli

Opera 35 Yeni ve Cezbedici Özellikleriyle Bize Göz Kırptı

YORUMLAR