Opera Yakında Linux'a da Stabil Versiyon Sağlayacak

Opera Yakında Linux'a da Stabil Versiyon Sağlayacak

Opera'nın geliştiricileri tarayıcının 25.0 sürümünü çıkışa hazırlarken Linux versiyonu için de sabit bir kullanılabilirlik oturtacaklarını duyurdular. Opera'nın yeni sürümü için bir de beta aşaması yayınlandı. Kullanıcılar tarayıcıyla işletim sistemlerinin uyumunu beta versiyonundan takip edebilir ve deneyebilirler.

Opera tarayıcısı artık Chromium tabanlı ve sadece bu nedenden Linux versiyonunun ertelenmesi bir seneyi bulmuş durumda. Artık Opera, Linux platformu için de çıkışa hazırlanıyor ve tarayıcı için son güncellemeler yapılıyor.

Geliştiriciler tarayıcı içerisinden ulaşılabilir özellikleri de arttırıp Opera'yı daha kullanışlı hale getirdi. Örnek olarak kullanıcılar bir PDF dosyasını tarayıcıya attıklarında artık benzer dosya türü tanınıp otomatik olarak yeni bir sayfa açılabilecek. Geçmiş bölümünden girilen adresleri temizleme artık gerektiği gibi çalışıyor, yazı fontları sistem içerisinde herhangi bir oynama yapmıyor ve yeni Bookmark özelliğiyle kaydedilen sayfalar daha verimli çalışıyor.

Opera yakında Linux'a da sabit bir versiyon güncellemesi sağlayarak ulaşılabilirliğini arttıracak. Şu anda çoğu popüler işletim sisteminde varlığını sürdürürken bir yandan da kendini geliştirmeye devam ediyor.

Opera internet tarayıcısını sitemiz üzerinden sorunsuz ve güvenli bir şekilde indirmek için aşağıdaki bağlantımızı kullanabilirsiniz.

YORUMLAR