Oppo R9 Gümbür Gümbür Sahalara İniyor

Oppo R9 Gümbür Gümbür Sahalara İniyor

Çinli telefon üreticisi Oppo, bu sefer çok iddialı. Yeni telefonunu TENAA'da onaylatan şirket 17 Mart'ta lansman yapacak.

Bildiğiniz gibi Oppa firması geçtiğimiz ay düzenlenen MWC 2016'da adından bolca söz ettirmişti. Etkinlik kapsamında SuperVOOC adını verdiği yeni şarj teknoljisini tanıtan üretici, bu teknolojiyle telefonları 15 dk gibi bir sürede tam şarj edebileceğini iddia ediyordu. Etkinliğin üzerinden çok zaman geçmemişken Oppa firması bu teknolojiyi kullanan yeni telefonunun sertifika işlemlerini tamamladı. Telefon sahip olduğu özellik ve tasarım olarak bir çok kişinin beğenisini kazanabilir.

Oppo R9 adını alacak olan telefon SuperVOOC teknolojisini kullanacak ilk telefon olma özelliğini taşıyacak. Bu demek oluyor ki bu telefon sadece 15 dakikada tam kapasite şarj olabilecek. Akıllı telefonların meşhur şarj sorununu Oppo firması çözmüş olabilir. Telefonun lansmanı 17 Mart'ta yapılacak. 

Oppo R9 ilk bakışta tasarım yönünden iPhone 6S ile karıştırılabilir. Hemen hemen aynı tasarımın işlendiği telefon sahip olduğu özelliklerle amiral gemilerine kafa tutabilecek seviyede. Telefon 1.8 GHz'lik Snapdragon 820'den gücünü alıyor. 6 inç'lik QHD ekrana sahip olan telefon 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı, 21 MP arka kamera ve 13 MP ön kamera özellikleriyle karşımıza çıkacak. 3700 mAh'lik bataryası bulunan telefon kamerasıyla da iddialı. Telefonun 50 MP'lik fotoğrafa eşdeğer fotoğraf çekebildiği iddia ediliyor. Telefon Android 5.0 Lollipop ile gelecek.

Oldukça iddialı görünen Oppo'nun bu telefonu ne zaman piyasaya çıkaracağı ve ne kadar fiyatı olacağı henüz bilinmiyor.

OPPO Fotoğraf Çekme Odaklı F Serisi Akıllı Telefonlarını Duyurdu

Üst Seviye Oppo R7 Plus Tanıtıldı

YORUMLAR