Oppo, R9 ve R9 Plus Cihazlarını Duyurdu

Oppo, R9 ve R9 Plus Cihazlarını Duyurdu

Geçtiğimiz haftalarda duyurusunu yaptığımız Oppo R9 telefonlar sonunda duyuruldu.

Çinli telefon üreticisi Oppo, daha önce duyurusunu yaptığımız üst seviye akıllı telefonlarının duyurusunu yaptı. Orta segmenti hedef alan R9 ve R9 Plus telefonlar fiyatlarıyla da adlarıdan söz ettirecek. Daha öncelerden de bahsedildiği gibi SuperVOOC teknolojisini içeren telefonlar süper hızlı şarj özelliğine de sahip. Telefonların sahip olduğu kamera ise kendi segmentindeki diğer telefonlara kafa tutar cinsten.

Uygun fiyatlı telefonlar üretmesiyle bilinen Oppo firması, bu telefonlarıyla yükselişine devam edecek gibi görünüyor. Oldukça cüzi bir fiyatı bulunan telefonlar sahip oldukları özellikler ile kullanıcıları bir hayli tatmin edeceğe benziyor. 

Oppo R9 Özellikleri

Alüminyum kasaya sahip olan R9 modeli sahip olduğu F2.0 diyafram açıklığına sahip 16 MP ön kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 13 MP arka kameraya sahip olan telefon, 64 GB depolama alanıyla geliyor. 4 GB RAM'i bulunan telefon gücünü ise MediaTek'in 2.0 GHz'lik 8 çekirdekli Helio P10 işlemcisinden alıyor. 2850mAh bataryaya sahip olan telefon SuperVOOC teknolojisiyle 15 dk gibi bir sürede tam kapasite şarja ulaşabiliyor.

Ayrıca telefonda 5.5 inç'lik Full HD AMOLED ekran bulunuyor. Altın ve Pembe renklerine sahip olacak olan telefon 24 Mart'ta 432 dolar fiyatıyla satışa çıkacak.

Oppo R9 Plus Özellikleri

Oppo R9 Plus, sahip olduğu özelliklerle diğer telefondan birkaç adım daha öne çıkıyor. 6 inç'lik Full HD AMOLED bir ekranı bulunan telefon gücünü 1.8 Ghz'lik 8 çekirdekli Snapdragon 652'den alıyor. 64 ve 128 GB versiyonları bulunan telefon 4120mAh'lik bir bataryaya sahip. Ayrıca telefon 4K video desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

Diğer telefondaki gibi 4 GB RAM'e sahip olan telefon aynı zamanda yine aynı kameraya sahip olacak. Altın ve Pembe renklerde piyasaya çıkacak olan telefon 12 Nisan'da 510 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

OPPO Fotoğraf Çekme Odaklı F Serisi Akıllı Telefonlarını Duyurdu

Üst Seviye Oppo R7 Plus Tanıtıldı

YORUMLAR