Oppo, Türkiye Pazarına Resmen Giriş Yaptı

Oppo, Türkiye Pazarına Resmen Giriş Yaptı

Akıllı telefon piyasasının yükselen yıldızı Oppo, Türkiye’deki faaliyetlerine resmi olarak başladı. Çinli şirket, ülkemizdeki ilk ofisini İstanbul Ataşehir'de açtı.

2004 yılında Tony Chen tarafından Çin’in Dongguan kentinde kurulan Oppo, MP3 çalarlardan televizyonlara, DVD oynatıcılardan akıllı telefonlara kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Son dönemde çıkardığı akıllı telefon modelleri ile piyasadaki konumunu sağlamlaştıran Oppo, hareket alanını genişletmek adına yeni pazarlara yelken açıyor. Bu yerlerin başında ise Türkiye geliyor. 

Yenilikçi cihazları ile ülkemizdeki genç nüfusu yakalamak isteyen Çinli şirket, Türkiye’deki faaliyetlerine resmen başladı.

Xiaomi ve Meizu’nun ardından ülkemizde resmi olarak boy gösterecek üçüncü Çinli üretici olan Oppo, Türkiye Genel Müdürü olarak Weijian Zhou’yu atadı.

Firmanın Türkiye operasyonunu yönetecek olan Zhou, yaklaşık iki yıldır Lenovo Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Yeni pazarlara açılma stratejisinde Türkiye’yi en değerli konumlardan biri olarak gören Oppo, ülkemizdeki ilk ofisini İstanbul Ataşehir’de açtı.

Türkiye'deki akıllı telefon piyasasına yepyeni bir soluk gitmeyi hedefleyen Çinli üretici, ABD merkezli araştırma şirketi IDC tarafından 2017 yılında dünyanın en büyük dördüncü telefon markası olarak gösterilmişti.