Oppo ve OnePlus Gelecekte Qi Kablosuz Şarjı Destekleyebilir!

oppo r15 pro özellikleri

Son zamanlarda adını çok duymaya başladığımız telefon markalarından olan Oppo, gelecekte tanıtacağı telefonlarında kablosuz şarj teknolojisini kullanabileceğini ve telefonlarında kablosuz şarj özelliği bulunmayan OnePlus'ın da gelecekte çıkartacağı telefonlarına kablosuz şarj teknolojisini getirmek için çalıştığı söyleniyor.

Oppo geçtiğimiz günlerde OnePlus ile beraber kablosuz güç konsorsiyumuna katılarak gelecekte çıkartacakları telefonlarında Qi kablosuz şarj özelliğini getirmeyi planladıkları konuşulanlar arasında. İleride iki büyük markanın neler yapacağı şimdiden merak konusu. Son zamanlarda piyasaya sürülen çoğu cihazda bulunan kablosuz şarj teknolojisi ile kullanıcıların hayatını oldukça kolaylaştırmakta.

Geçtiğimiz sene Oppo, 15W'lık bir kablosuz şarj teknolojisi için patent başvurusunda bulunmuştu ve elinde patenti olmasına rağmen kablosuz şarj destekli bir cihaz piyasaya henüz sürmemişti. OPPO ve OnePlus aynı ana şirket altında faaliyet gösterdiğinden ve sıklıkla teknoloji kaynaklarını birbirleriyle paylaştığından dolayı gelecekte piyasaya sürecekleri cihazlarında kablosuz şarj desteğinin olması bekleniyor.

Sizce Oppo ve OnePlus gelecekte nasıl bir telefon üretir? Yorumlarda düşüncelerinizi bahsetmeyi unutmayın!