Origin Yaklaşık 40 Milyon Kayıtlı Üyeye Ulaştı

Origin Yaklaşık 40 Milyon Kayıtlı Üyeye Ulaştı

Electronic Arts dijital oyun dağıtım platformu Origin'in yaklaşık 40 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu onayladı.

Piyasada bulunan Steam gibi diğer rakipleri seviyesine kısa sürede ulaşabilmek için 2011 yılından önce dijital oyun dağıtım platformu için ciddi yatırımlar yapmaya başlayan Electronic Arts, açıklanan rakamlara göre yavaş yavaş yatırımlarının meyvelerini yemeye başlamış gibi görünüyor.

İlk başlarda oyuncuların ilgisini böyle bir platforma çekmek gerçekten çok zor olsa da Battlefield 3, Mass Effect 3 ve Dead Space 3 gibi özel oyunlar sayesinde Origin gerçekten büyük bir popüleriteye sahip olmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl Origin için EA tarafından onaylanan kayıtlı üye sayısı 30 milyon civarındayken bu yıl onaylanan yeni rakamlarla birlikte bu sayının 40 milyon kayıtlı kullanıcı rakamına yaklaşmış olması gerçekten ciddi bir büyüme olarak dikkat çekiyor.

EA şu an için kaç kullanıcının PC ve kaç kullanıcınınsa iOS platformu kullandığıyla ilgili net bir açıklama yapmazken, Origin'in Mac kullanıcıları için de bundan böyle kullanılabilir olduğu düşünüldüğünde kullanıcı sayısının katlanarak artacak olduğu da bir gerçek.

Assasin's Creed 4 Ne Zaman Çıkacak?

YORUMLAR