Orijinal Apple Watch ile Nabzını Ölçmek İsteyenlere Kötü Haber!

Apple Watch ile Nabzını Ölçmek İsteyenlere Kötü Haber

Apple Watch 3 ile birlikte tanıtılan WatchOS 4, orijinal Apple Watch kullanıcılarını üzecekmiş gibi görünüyor. Eğer yeni işletim sistemi ile kalp atış hızınızı izleme özelliğini kullanmak isterseniz bu pek mümkün olmayacak.

Orijinal Apple Watch kullanıcıları güncellenen işletim sistemi ile birlikte kalp atış hızlarını izleyebiliyorlar, ancak yeni izleme seçeneklerini kullanmak isterlerse Apple Watch Series 1 veya daha yeni bir cihaz kullanmak zorunda kalacaklar. Başka bir deyişle, eğer orijinal Apple Watch sahibiyseniz kalp atış hızı bildirimlerinden ve yeni özelliklerden yararlanamayacaksınız.

Apple, bu konu hakkında henüz açıklama yapmadı. Ancak Nisan 2015'de piyasaya sürülen cihazın halen birçok müşterisi bulunuyor. Otoriteler ise bu sorunun Apple S1 işlemcisinden kaynaklı olduğunu ifade ediyorlar.

WatchOS 4 ile birlikte kalp atış hızı izleme özelliklerinin tümünü kullanmayı planlıyorsanız yeni bir model almanız gerekebilir. Apple hali hazırda Series 1 modelinin satışına devam ediyor ve Series 3 modelleri de kısa süre içinde pazara girecek.

YORUMLAR