Orkut’un Geliştiricisinden Tutkularınızın Sosyal Medyası Hello.com Geldi

Orkut’un Geliştiricisinden Tutkularınızın Sosyal Medyası Hello.com Geldi

 Bundan birkaç yıl önce Google Orkut sosyal topluluğuna tırpanı vurmuştu ama belli ki Orkut Büyükkökten, Hello.com ile geri döndü.

Türk yazılım mühendisi Orkut Büyükkökten, Google'da çalışırken Githin Jose ile birlikte sosyal iletişim servisi Orkut'u geliştirmişti. 20 Eylül 2014 tarihinde Google tarafından “başarısız” olduğu öne sürülerek kapatıldığında tam 300 milyon kullanıcısıyla beraber 10 sene ayakta kalabilmişti. Sosyal ağ ekosisteminden ayrılan Orkut’un geliştiricisi Orkut Büyükkökten hala bir sosyal ağ yaratabilme tutkusundan vazgeçmiş değil.

Hello.com nedir?

Orkut Büyükkökten şimdi Hello.com adında yeni bir sosyal ağ girişimini başlatmaya hazırlanıyor. Hello kişisel ilgi alanlarınıza göre içerik bulabileceğiniz, topluluk ve arkadaşlar oluşturabileceğiniz bir sosyal ağ olacak. Belli konularda iletişim kurulabilecek ve etkinlik takvimleri de oluşturulabilecek Hello 3 dilde yayına girdi.  iOS ve Android platformunda çalışan Hello.com’un elbette web sitesi de var.

Hello.com sosyal ağı alternatif sporlar yapan, fotoğrafçılıkla uğraşan, kamp yapmayı seven, doğa aşığı, sinema sever, kitap kurdu insanların rahatlıkla bir araya gelerek gündem paylaşmasına ve etkinlikler yapmasına zemin hazırlıyor. 

Google'ın Orkut Servisi Kapanıyor

Google, Sosyal Ağ Orkut'un Fişini Çekti

YORUMLAR