OS X Yosemite'in Final Öncesi Son Sürümü Yayınlandı

OS X Yosemite'in Final Öncesi Son Sürümü Yayınlandı

Geçtiğimiz aylarda Apple'ın düzenlediği konferansta tanıtılan ve baştan sona yeni bir görünüm kazanan OS X Yosemite için çıkmasına az bir süre kala son geliştirici sürümü yayınlandı.

Diğer bir adıyla OS X 10.10 birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. Çünkü uzun süredir kullanılmakta olan arayüz, iOS 7 ve 8'in yanında oldukça fazla sırıtıyor. Ayrıca resim düzenlemeden, postaya kadar yeni özelliklerin bulunduğu OS X Yosemite için sevindirici bir haber geldi.

Apple bilindiği gibi Yosemite'in beta programında değişikliğe giderek, süreci normal kullanıcılara da açtı. Böylece daha fazla bildirimle, açıkları ve hataları hızlıca düzeltme imkanı bulan Apple, yeni işletim sisteminin final öncesi son beta sürümü olan GM yani Golden Master'ı yayınladı.

Geliştiricilerin aksine, Beta Seed programa dahil olan normal kullanıcılar tarafından da indirilebilen Golden Master sürümü, Yosemite'in bu ay içerisinde çıkabileceği dedikodularını doğrular nitelikte. Zaten diğer kaynaklardan gelen bilgi göre Apple, Ekim ayı içerisinde düzenleyeceği etkinlikte yeni nesil iPad'lerle birlikte OS X 10.10'un da nihai sürümünü tanıtacak.

Tabii bu haber bazı kişilerde heyecan uyandırırken, kimilerinde tedirginlik yaratıyor. Çünkü iOS 8 sonrasında yayınladığı 8.0.1 güncellemesiyle kullanıcıların canını sıkan Apple, umarız bu hatayı yeni işletim sistemi Yosemite'de de yapmaz.

OS X Yosemite'in öne çıkan özellikleri

YORUMLAR