ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS), e-Devlet'e Taşındı!

ÖSYM Başkanı tarafından açıklama yapıldı. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) e-Devlet'e taşındı. Detaylar haberimizde.

osym-aday-islemleri-sistemi-ais-e-devlet

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum." dedi ve ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nin e-Devlet'e taşındığını paylaştı. İşte detaylar.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi, e-Devlet'e Taşındı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

"ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) e-Devlet'e taşındı. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler. Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, e-Devlet şifreleriyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.

e-Devlet şifresiyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ( http://ais.osym.gov.tr ) giriş yapan adaylar, burada yer alan "E-Devlet ile Kayıt Ol" seçeceğine tıklayarak herhangi bir sınav başvurusundan bağımsız olarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler. 

e-Devlet şifresiyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeden Başkanlığımızca uygulanan herhangi bir sınava bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.

Adaylarımız Aday İşlemleri Sisteminde erişebilecekleri tüm seçeneklere e-Devlet şifreleri ile kayıt olarak erişebilecekler. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim."

YORUMLAR