Otelde Bedava Konaklamak İsteyen Youtuber'a Tokat Gibi Cevap

Elle Darby

İngiltere'de yaşayan ve Youtuber olan Elle Darby, kanalında gezi ve güzellik videoları yayınlıyor. Darby'nin Youtube'da 87 bin, Instagram'da ise 76 bin takipçisi var.

Darby, gezi videoları çekmesinin de etkisiyle 5 yıldızlı bir otele mail atarak, sevgililer günü için otelde 5 gece erkek arkadaşı ile birlikte ücretsiz konaklamasının karşılığında otelin reklamını yapacağını ve bu konaklamadaki memnuniyetini takipçileriyle paylaşacağını belirtti. Geçtiğimiz sene Universal Orlando ile de benzer bir anlaşma yaptığını ve iki tarafında da bu anlaşmadan memnuniyet ile ayrıldığını mailine eklemeyi unutmadı.

Otelden cevap beklediğini belirterek mailine son veren Darby, otelden hiç beklemediği bir cevap aldı. Otelin gönderdiği mail şu şekildeydi:

"Attığınız bedava konaklama postası için teşekkürler. Öz benliğine saygı ve haysiyet gerektirmese de, böyle bir posta atmak cesaret ister. Size burada video karşılığında ücretsiz kalma izni verirsek sizinle ilgilenecek personelin parasını kim verecek? Bu arada şanslıyız ki Facebok sayfamızda 186 bin, Instagram'da 32 bin ve Twitter'da 12 bin takipçimiz var. Ama şükürler olsun ki milyonlarca yıl bile geçse kimseden beleş bir şeyler istemem. Gelecekte tavsiyem odur ki, herkes nasıl ödeme yapıyorsa lütfen siz de öyle yapın. Böylece kendinize olan saygınızı göstermiş ve daha az utandırıcı bir şey yapmış olursunuz.

Saygılarımızla.

Not: Cevabımız, hayır."

Bu cevap otel tarafından sosyal medyada Elle Darby'nin ismi kapatılarak paylaşılmış olsa da bu kişinin Darby olduğunun anlaşılması uzun sürmedi. Takipçileri Darby'yi işini kötüye kulllanmasından dolayı ağır şekilde eleştirdi.

YORUMLAR