Oukitel, K6000 Akıllı Telefonu ile Pil Sorununu Kökten Çözüyor

Oukitel, K6000 Akıllı Telefonu ile Pil Sorununu Kökten Çözüyor

Geçtiğimiz Temmuz ayında 10.000mAh’lik bataryaya sahip bir akıllı telefon geliştirme çalışmaları içerisinde olduklarını açıklayan Çinli akıllı telefon üretici Oukitel, 6000mAh’lik bataryalı yeni telefonunu resmi olarak duyurdu. Telefonunuzun bataryasından şikayetçi iseniz bu modeli aklınızın bir ucuna not etmenizi öneririz.

Günümüz akıllı telefonların en büyük sıkıntılarından biri olan “bataryanın su gibi akıp gitmesi” sorununua kökten çözüm bulmaya çalışan Oukitel, beklediğimiz 10000mAh’lik devasa bataryaya sahip akıllı telefonunu tanıtmadı ancak 6000mAh’lik bataryadan güç alan akıllı telefon modeli Oukitel K6000’i duyurdu.

Cihazın donanımı, fiyatı ve çıkış tarihi hakkında henüz bilgimiz bulunmuyor ancak üretici firma cihazın en önemli özelliğini yani bataryasına ilişkin detayları bizlerle paylaştı. Cihazın 6000mAh’lik bataryası firmanın dediğine göre 10 gün kullanım sunuyor. Bunu tabii ki güç tasarruf modunda iken görebiliyorsunuz ancak yine de etkileyici bir değer olduğunu söyleyebiliriz. Günün her anında müzik dinlemeyi seviyorsanız bu cihazı satın aldığınızda yanınızda ayrıca bir müzik çalar taşımanız gerekmiyor. Çünkü cihazla aralıksız 46 saat müzik dinlemeniz mümkün. Cihazın etkileyici yanlarından birisi de çabuk şarj özelliğini desteklemesi. Bu özellik sayesinde cihazı 5 dakika şarjda tutarak 2 saate kadar konuşma süresi elde edebiliyorsunuz.

Oukitel K6000, 6000mAh’lik bataryaya sahip tek telefon değil. Hatırlayacağınız üzere geçtğimiz Haziran ayında resmiyet kazanan Gionee imzalı Marathon M5 de aynı batarya kapasitesine sahip. Farklı olarak telefonda iki adet 3000mAh’lik batarya bulunuyor.

YORUMLAR