Outlook Servisinin Mac'e Özel Geliştirilen Tasarımı Sızdırıldı

Outlook Servisinin Mac'e Özel Geliştirilen Tasarımı Sızdırıldı

Outlook, elektronik posta gönderme, not alma ve birçok işi kolaylaştıran çeşitli özellikleriyle profesyonelliği yaşatan bir internet servisi.

Hotmail'in yerine geçerek kendine yeni bir kariyer hazırlayan Outlook'un hedefleri ve kitlesi oldukça büyüdü. Milyonlarca kullanıcısı olan Outlook'un Windows için tasarlanan sürümü başarıyla geliştirildi ve şimdi Microsoft'un Outlook için geliştirmeye çalıştığı yeni platform Mac. Apple'ın üretiminde olan Mac işletim sistemli bilgisayarlar için güzel bir Outlook uygulaması geliştiriliyor. Henüz test aşamasında olan bu uygulama sıradan kullanıcılar için aktif halde değil fakat bir internet sitesi Mac için geliştirilen Outlook'un ekran görüntülerini çekip internet ortamında paylaşmayı başardı.

Microsoft, Mac'in işletim sistemi OS X'e özel çok farklı bir uygulama geliştirmiş. Resimlere göz attığımız zaman sıradan Outlook'un yerini daha başarılı ve işlevsel bir tasarıma bıraktığını görebiliyoruz. Yeni uygulama sayesinde Outlook, Apple'ın tüm özelliklerini verimli bir şekilde kullanabilecek. Başta bildirim merkezi dahil birçok özelliğe adapte edilmesi beklenen Outlook'un Retina ekranlar için de grafiksel çözünürlüğü arttırılmış. Kullanım olarak sıradanlaşan bazı özelliklerin yeri değiştirilmiş ve ufak yeni özelliklerin eklenmesi de ihmal edilmemiş.

Eski uygulamalarını geliştirme aşamasında Microsoft büyük yol kat etmiş gibi gözüküyor. Bakalım ilerleyen günlerde Outlook ve diğer servisleriyle ilgili ne gibi gelişmelerle karşılaşacağız.

Microsoft Yeni Windows 10 Etkinliğini Duyurdu

Microsoft Bu Haftadan İtibaren Windows 8 Satışlarını Durduracak

YORUMLAR