Outlook.com'da Bağlantı Hesap Kalmayacak

Outlook.com'da Bağlantı Hesap Kalmayacak

Microsoft, Hotmail ve Outlook.com mail servisleri için bağlantılı hesap özelliğini yakında sonlandıracağını açıkladı. 2006’dan beri kullanılan, kullanıcıların hesapları arasında kolayca geçiş yapmalarını sağlayan özellik artık kullanılamayacak.

Microsoft, güvenlik amaçlı olarak bu değişikliği yaptıklarını, diğer adlar özelliğinin kullanımının daha güvenli bir yol olacağını belirtti. Öyle ki bağlantılı hesap özelliği aktift olan bir hesapta, birincil Outlook.com hesabına erişen kötü niyetli bir kişi bağlantılı tüm hesaplarınıza da kolayca erişebilir. Microsoft ayrıca kullanıcıların düzenli şifre değiştirme hususunu dikkate almadıklarını, bu hesapların ele geçirilmeye, bir kere erişim kazandıktan sonra tüm bağlantılı hesaplara geçişi sağlayan Outlook hesabına kolayca erişilmesinin mümkün olacağını belirtti. Ancak Microsoft’un bu gibi durumlar için hali hazırda aldığı bir önlem var. Eğer bağlantılı hesap özelliğini kullanıyorsanız ve hesaplarınızda şüpheli bir durum tespit edilirse sizi korumak için tüm bağlantılı hesapların bağlantısı otomatik olarak kesiliyor. Microsoft, kullanıcıları güvende tutmak için bunun yeterli olmadığının da altını çiziyor.

Microsoft kullanıcılara bu geçiş sırasında Outlook.com’un yeni özelliklerini kullanmalarını öneriyor. E-posta yönlendirme ve diğer hesaptan e-posta gönderme, diğer adları taşıma gibi özellikler çok yakında kullanılabilir olacak.

Sızdırılan Fotoğraf iPad 5 Prototipi mi?

YORUMLAR