OUYA Rekora Koşuyor

OUYA Rekora Koşuyor

Ouya tabir-i caizse aldı başını gidiyor. Geçtiğimiz haftalarda piyasada olacağını duyurduğumuz Ouya isimli yeni oyun konsolu Kickstarter’daki yerini aldı bile. Ouya’nın geliştirilip piyasaya sunulması için gerekli masrafların toplamı 950.000 dolardı ancak Kickstarter’da bir rekora koşan Ouya 2 gün sonunda 2.5 milyon doları geçti. Bağışlar için henüz 28 gün var ve böyle giderse Ouya kırılması zor bir rekora imza atacak.

Android işletim sistemini kullanan Ouya için herhangi bir çıkış aralığı belirtilmedi ancak Kicstarter’dan çıkacak sonuç doğrultusunda bu bilgi verilecektir ve Ouya toplanan paraya bakılırsa kısa bir süre sonra hayatımıza girecek. İçeriği tamamen açık olan Ouya geliştiriciler için bulunmaz bir nimet ancak açık olmasının zararları da mevcut.  Bunu fırsat bilen hackerlar Ouya’nın sistemini kırıp korsan oyunun önünü açacaktır.

İçeriğinde ücretsiz uygulama ve oyunların yer alacağı Ouya’nın piyasaya çıktığında ise 99 dolardan satışta olması bekleniyor. Bakalım Kickstarter’da böylesi bir rekora imza atan Ouya çıkış yaptığı zaman nasıl bir satış rakamına ulaşacak. Bununla birlikte beklentileri karşılayabilecek mi?

YORUMLAR