Ouya Sahipleri Oyun Satın Almıyorlar

Ouya Sahipleri Oyun Satın Almıyorlar

Kickstarter'ın başarı kazanmış en ünlü projelerinden biri olan Android oyun konsolu Ouya'dan kötü haberler var. Ouya oyun konsolu sahiplerinin sadece %27'lik bir kısmı ücretli oyun satın almışlar. Geri kalan kısım ise bedava içerik ile yetinmiş görünüyor. Ouya'nın içinden az miktarda free to play oyun ve demo çıkıyor. Bunun dışında kullanıcılar NES and SNES emulatörlerini kullanarak bedava oyun oynayabiliyorlar. Emülatör kullanılarak oynanan oyunların çoğu çok eski oyunlar olmasına karşın bu yöntemin illegal olduğu konusunda tartışmalar da sürüyor.

Ouya'da hesap açabilmek için kredi kartı (veya tercihen sanal kart gibi bir yöntem) tanıtmak zorunlu tutulmasına rağmen kullanıcıların sadece 3'te 1'lik bir kısmının para harcamış olması gerçekten çok ilginç gözüküyor. Ouya'nın satış fiyatı bildiğiniz gibi 99 Dolar olarak açıklanmıştı. Hala Türkiye'de resmi bir temsilcisi bulunmayan Android oyun konsolunu almanız için yurtdışı seçeneklerini kullanmanız gerekiyor.

Ayrıca Ouya'nın en çok satılan iki oyunu da açıklandı. Bu oyunlar; TowerFall ve Hidden in Plain Sight oldular ve sırası ile 21,000 dolar ve 4,381 dolar kazanmışlar. Bu yüzden olsa gerek; Towerfall'un yapımcısı Matt Thorson, oyununu bilgisayara da çıkarmaya karar vermiş.

Kickstarter sırasında Ouya'ya güvenip bağış yapanlar konsollarına ilk kavuşanlar oldu. İşte bu kitle arasında bulunduğumuz için sizi Ouya'nın kutu açma videosu ile başbaşa bırakmak istiyorum. Ayrıca ayrıntılı OUYA Android Oyun Konsolu İncelemesini de göz atabilirsiniz.

YORUMLAR