Overwatch 1 Milyar Dolarlık Kazancını Katlıyor

Overwatch 1 Milyar Dolarlık Kazancını Katlıyor

Blizzard tarafından geliştirilen çok oyunculu FPS oyunu Overwatch, çıktığı günden bu yana büyük bir oyuncu kitlesi tarafından oynanıyor. Bugün yapılan bir açıklama ise Overwatch'un oyuncu sayısının giderek arttığı ve bir yıl içerisinde sadece oyun satışlarından 1 milyar dolar kazandığı ortaya çıktı. 

Overwatch geçtiğimiz Mayıs ayında oyuncularla buluştu ve o zamandan beri Activision Blizzard'ın en hızlı büyüyen franchise'ı olmayı başardı. Geçtiğimiz ay 30 milyon oyuncuya ulaştığını duyuran Overwatch, şimdi de sadece oyunun kendi satışından 1 milyar dolarlık bir gelir sağladı. Üstelik bu rakamlara oyun içi satın alımlar dahil değil.

Activision Blizzard'a göre, şirketin oyun içi içerik işlevi, Overwatch ve World of Warcraft tarafında yüzde 25 büyüdü. Lansmanından bu yana "Loot Box" ile de pek çok kullanıcının oyun içi satın alım yapmasını sağlayan şirket, birçok özelleştirmeyi de beraberinde getirdi.

Overwatch, son dönemde Activision Blizzard'a yığınla para kazandıran tek oyun değil. Bilindiği üzere, dijital kart oyunu Heathstone'un kayıtlı kullanıcı sayısı da 70 milyonu geçti. İlerleyen yıllarda bu gelirlerin giderek artması bekleniyor. 

Overwatch'a Yeni Bir Co-Op Modu Geliyor, Insurrection

Blizzard, Overwatch, Diablo 3 ve WoW Bot Geliştiricilerinin Üzerine Ağır Çöktü

YORUMLAR