Overwatch, 25-28 Mayıs Tarihleri Arasında Ücretsiz

Overwatch Ücretsiz

Son zamanların en popüler yapımları arasında yer alan Overwatch için güzel bir haber daha geldi.

Oyunun yapımcısı ve dağıtımcısı Blizzard, yaptığı resmi açıklamayla birlikte Overwatch’un 25-28 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz olarak oynanabileceğini söyledi.

Blizzard, yıllar önce World of Warcraft’ın yerini alacak yeni bir MMORPG oyunu üzerinde çalıştığını doğrulamış ve geliştirme aşamasında olan oyuna Project Titan adını verdiğini söylemişti. Geliştirme aşamasında olan MMORPG oyunu, yıllar süren sürecin sonunda sürpriz şekilde rafa kaldırılmıştı. Buna rağmen oyun için hazırlanan hikayeyi ve karakterleri bir kenara atmak istemeyen oyun şirketi, Project Titan’da kullanacağı bazı karakterleri alarak, arena shooter olarak tanımlanabilecek Overwatch’u geliştirmeye başlamış ve oyuncuların oldukça beğendiği o yapımı en sonunda piyasaya sürmüştü. Ansızın en popüler oyunlar arasına girmeyi başaran Overwatch, gerek oynanışı gerekse hikayesiyle çok sevilmiş ve milyonlarca oyuncuyu kendisine çekmeyi başarmıştı.

Zaman zaman oyunu ücretsiz yaparak, yeni oyuncuları oyuna çekmek içim uğraşan Blizzard, yaptığı resmi açıklamayla birlikte Overwatch’un 25 – 28 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz olarak oynanabileceğini dile getirdi. Oyuncuların bu tarihler arasında oyunu indirebilecekleri ve 3 günlük süre boyunca istedikleri kadar Overwatch oynayabileceklerinin altını çizildi.

Oyunu ücretsiz yapmakla yetinmeyen şirket, aynı süre içerisinde oyunda bulunaan 27 karakterin hepsinin kullanıma açılacağı ve ücretsiz olarak oyuna gelenler de dâhil olmak üzere 18 haritanın ve bütün oyun modlarının denenebileceğini belirtti. Oyuncuların üç gün boyunca gerçek bir Overwatch deneyimi yaşayacaklarını söyleyen Blizzard, 28 Mayıs tarihinden sonra Overwatch’un eski haline geri döneceği ve ücretli olarak satılmaya devam edebileceğini kaydetti.