Overwatch'un En Büyük Ligine Katılan İlk Kadın Oyuncu Aslında Erkekmiş

overwatch kadın oyuncu

Second Wind adındaki Kuzey Amerika’nın en güçlü Overwatch takımlarından birinde oynayan Ellie rumuzlu oyuncunun, kendini kadın olarak tanıtmasına karşın erkek olduğu, Blizzard tarafından kabul edildi.

Overwatch’un elektrik spor tarafının en büyük organizasyonlarından biri olan Over Contenders’a katılan ilk kadın sporcu olarak tanıtılan Ellie üzerinde tartışmalar bir süredir devam ediyordu. Ellie’nin kadın olmadığını iddia eden birçok oyuncu, Overwatch’un hayran forumlarında konuyu tartışmaya devam ederlerken, Ellie’nin üzerindeki sır perdesi en sonunda kalktı.

Second Wind, aralık ayının başında Ellie’yi takıma dahil ettiklerini duyurmuştu. İlk duyurunun üzerinden bir ay geçmemişken sürpriz bir açıklama gelmiş ve takım resmi Twitter adresi üzerinden “daha önce görülmemiş reaksiyonlar” aldıklarını ve Ellie gerçek kimliğinin ortaya çıkmaması adına ayrılık kararı verdiklerini duyurmuştu.

Yaşananlardan sonra olaya el atan Blizzard, Ellie’nin gerçek bir oyuncu olmadığı sonucuna ulaşmıştı. Keza ünlü Twitch yayıncılarından Aspen, yaptığı açıklamayla Ellie hesabının, Overwatch’un en iyi oyuncuları arasında yer alan Punisher’ın fake hesabı olduğunu kaydetti. Aspen, Punisher isimli oyuncunun Ellie karakterini oluşturmasının altında “sosyal deney” olduğunu belirtti.

Overwatch’un elektronik spor tarafından bir yetkili ise Ellie hesabının, Second Wind takımının ana kadrosuna hiç alınmadığını ve Contanders maçlarına çıkmadığını, bu sebeple turnuvada herhangi bir sıkıntı yaşamadığını aktardı.