Overwatch Yakında Konsollar Arası Oynanabilir

Overwatch Yakında Konsollar Arası Oynanabilir

Hem PC hem de konsollarda boy gösteren, şu an milyonlar tarafından oynanan Overwatch kısa zaman içerisinde konsollar arası köprüler kurabilir.

Hali hazırda 7 milyon oyuncuya ulaşan ve oyunseverler tarafından oynanmaya devam eden Overwatch için bu aralar çapraz platform durumu söz konusu. Oyunun yapımcı firması Blizzard, Overwatch'ın konsollar arasında çapraz platform özelliği üzerinde uzun süredir düşündüklerini ve sıkı çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Twitter'dan Blizzard'a gelen sorular, oyunun konsol ve PC arasında çapraz platform olup olmayacağıyla ilgiliydi. Söz konusu firma, konuya sadece konsollar arasında olacağı şeklinde yanıt verdi. Böyle bir şeyin klavye/fare ve kontrolör dengesi açısında özellikle rekabetçi oyunda sıkıntılara yol açabileceğini söyledi.

Blizzard'a bu konuda hak veren oyuncu kitlesi bir hayli yüksek. Zira konsolda FPS oynayanlarla PC'de oynayanlar asla bir olmuyor. Biliyoruz ki oyunda bir Hanzo'nun oku nelere kadir. 

Bunların dışında şu aralar Blizzard oyun içerisinde hile yapan oyunculara karşı geniş çaplı bir araştırma başlatmış durumda. Yakın zamanda tüm hilecilerin oyundan arınacağı da açıklananlar arasında yer alıyor. 

7 Milyon Oyuncuya Ulaşan Overwatch'ta Seviye Rekorları Kırılıyor

Overwatch Açık Beta 10 Milyon Oyuncuyu Bir Araya Getirdi

Blizzard, Overwatch'ın Porno Skandalını Engellemeye Çalışıyor

YORUMLAR