Overwatch'ta Artık Daha Az Hile Göreceğiz

Overwatch'ta Artık Daha Az Hile Göreceğiz

Blizzard'ın en sevilen oyunlarından bir tanesi olan Overwatch, uzun bir süredir "aimbot" sorunuyla uğraşıyordu. Blizzard, yayınladığı son güncelleme ile aimbot sorununun ortadan kalktığını açıkladı. 

Herhangi bir FPS oyununu oynarken en önemli şey iyi nişan alabilmektir. Kullandığınız silahla daha fazla hasar verebilmek için o silahı doğru hedefe doğrultmanız ve zamanında ateş etmeniz gerekir. Aimbot ismi verilen hile çeşidi de tam olarak bunu otomatikleştirebiliyor. Yani, bu hileyi açtığınızda karakteriniz otomatik nişan alır ve size sadece ateş etmek kalır.

Oyun zevkini bitiren ve Overwatch oynamayı zulüm haline getiren aimbotlar için çözüm arayan Blizzard, yayınladığı son yama ile bu soruna çözüm getirdi. Özellikle Kore bölgesinde "resmi tanıma" algoritmasıyla çalışan aimbot'ların bir hayli yaygın olduğunu söyleyen şirket, sorunu nasıl bitirdiğini de şöyle anlattı: "Düşmanların ana hatlarında, insan gözünün fark edemeyeceği değişiklikler yaptıklarını ve bu sebeple resim tanıma yoluyla çalışan aimbot'lar tamamen etkisiz hale geldi." dedi.

Overwatch'u e-Spor arenasına sokmak için büyük bir çaba sarf eden Blizzard, bunun için yüksek ödüllü turnuvalar düzenlediği gibi yerel organizasyonlara da destek veriyor. Yavaş yavaş oluşan e-Spor alt yapısını hile sebebiyle kaybetmek istemeyen şirket, önümüzdeki günlerde çıkacak başka yamalarla hile sorununu çözeceklerini de söyledi. 

Türkiye Overwatch Şampiyonası Duyuruldu

Overwatch Ücretsiz Oluyor!

YORUMLAR