Overwatch'ta Binlerce Hileci Şimdiden Banlandı

Overwatch'ta Binlerce Hileci Şimdiden Banlandı

Blizzard, Overwatch'ın çıkışıyla birlikte oyuncuları uyarmıştı; oyun içerisinde ne türden olursa olsun hile kullanan veya kullanmaya çalışan oyuncular ciddi ve kalıcı bir şekilde cezalandırılacaklardı. Oyunun çıkışından sadece 1 hafta sonra 1.500 oyuncunun Battle.net hesabı banlandı.

Çince yayınlanan müşteri servisi forumunda Blizzard, dünya çapında popüler hack programları kullanan veya oyunun Kullanım Şartları'na ters düşecek metodlara başvuran tüm oyuncuların cezalandırıldığını duyurdu. Bu şartlara karşı gelenlerin gözünün yaşına bakılmayacağını vurgulayan firma daha da ileriye giderek, ilgili forum gönderisinden banlanan oyuncuların Battle.net hesap isimlerini de liste halinde paylaştı.

Listede 1.500'den fazla isim var. Bu oyuncuların Çin'den mi yoksa dünya çapından mı olduğu bilinmiyor, ancak Blizzard forumlarının batı versiyonunda zaten bu tarz hile kullanan oyuncuları bildirmek amacıyla açılmış bir havuz var. Bu havuzda da oyuncular karşılaştıkları anormal durumları veya direkt şüphelendiği oyuncuları rapor edebiliyor.

Çıkışından bu yana bu kadar kısa bir süre içerisinde 7 milyon oyuncuya ulaşan Overwatch'ın hileden arınması oldukça zor bir durum, ama Blizzard'ın da bu konuda gayet agresif davrandığını söyleyebiliriz.

7 Milyon Oyuncuya Ulaşan Overwatch'ta Seviye Rekorları Kırılıyor

Overwatch'un Rekabetçi Modu İçin Yeni Detaylar Var

YORUMLAR