Overwatch'un Çizgi Romanı 'First Strike' İptal Edildi

Overwatch'un Çizgi Romanı 'First Strike' İptal Edildi

Rekabete dayanan online FPS oyunu Overwatch, doğası gereği tek oyunculu oyunlara göre hikaye anlatmanın zor olduğu oyunların başında geliyor. Bu nedenle oyunun üreticisi Blizzard, Overwatch'un hikayesini oyunculara daha iyi anlatabilmek için bazı çizgi romanlar ve animasyonlar yayınlamayı seçti. Fakat geçtiğimiz gün, bu ay içerisinde çıkması beklenen "First Strike" adındaki çizgi romanın iptal edildiği ortaya çıktı.

Blizzard, First Strike adını taşıyan ve oyunun hikayesini anlatan bu çizgi romanı çıkartmakta kararlıydı. Ancak oyunun önemli yazarlarından Michael Chu tarafından Overwatch forumlarında kaleme alınan bir yazıya göre, çizgi romanın iptal edildiği anlaşılıyor. Bunun sebebi de hikayeyi farklı bir yönde ilerletmeye karar vermeleri.

Chu'nun yaptığı açıklamasında, "Çizgi roman için oluşturduğumuz ilk orijinal fikirler, oyunu geliştirdiğimiz ilk günlere dayanıyor. First Strike'ı planlamamızın üzerinden çok zaman geçti, evren ve hikayede çok fazla gelişme yaşadık. Bu hikayenin çekirdeği değişmedi ama Overwatch'u ilk günler ile şimdi nasıl gördüğümüz değişti ve genişledik." dedi. 

Oyuncular Overwatch'ın hikayesini okumak için biraz beklemek zorunda kalabilirler. Moody Neilson tarafından yazılan, Ludo Lullabi tarafından çizilen ve Ryan Odagawa tarafından renklendirilen First Strike, ekip oluşumunun detaylarını anlatmayı amaçlıyordu. Bu ay içerisinde dijital olarak piyasaya sürülmesi planlanan çizgi roman, eğer çıksaydı Nisan 2017'de de fiziksel olarak oyunseverlerle buluşacaktı.

Ek olarak Overwatch'un Yılın En İyi Oyunları'nın seçildiği The Game Awards 2016'da yılın en iyi oyunu, yılın en iyi e-spor oyunu ve yılın en iyi multiplayer oyunu kategorilerinde aday gösterilmişti.

The Game Awards 2016'yı Overwatch ve Uncharted 4 Domine Edebilir

Overwatch’un Yeni Karakteri Sombra Bütün Platformlara Bomba Gibi Geldi

YORUMLAR