Overwatch'un Rekabetçi Modu Ortaya Çıktı

Overwatch'un Rekabetçi Modu Ortaya Çıktı

Blizzard'ın yıllar sonra geliştirdiği ilk orijinal oyun olan Overwatch, içerik olarak genişlemeye devam ediyor. Oyuna, uzun zamandır beklenen rekabetçi modu sonunda PC üzerinde eklendi.

17 yıl aradan sonra ilk defa farklı bir oyun yapma kararı alan Blizzard, online arena shooter türündeki Overwatch ile karşımıza çıkmıştı. Oyunda yirmiden fazla karakterle birlikte bir haritanın içinde birbirimizi avlamaya çalışıyor ve haritadaki görevleri tamamlamak için savaşıyorduk. Oynayan herkesin tam not verdiği oyunda, en büyük eksikliklerden bir tanesi olan rekabetçi modu ise sonunda oyuna eklendi.

Overwatch Rekabetçi Mod Nedir?

Oyuncuların yeteneklerine dayanan oyunlarda -CS:GO, Dota 2, LoL vb.- rekabetçi modları, oyunu iyi oynayanların, kendilerini test etmelerini ve oynadıkları oyunda hangi seviyede olduklarını görmeleri için tasarlanmış modlar oluyorlar. Halihazırda Overwatch'ta bulunan Quick Play ve Weekly Brawl modlarından çok daha ciddi olacağı şimdiden belli olan bu moda girmek için ise oyunda 25. seviyeye kadar gelmeniz gerekiyor. Ardından Competitive Play'de 10 maç oynuyor ve buradaki performansınıza göre 1 ile 100 arasında bir seviyeye yerleşiyorsunuz. Ne kadar iyi oynarsanız, yerleştiğiniz seviyenin rakamı da o kadar yüksek oluyor. 

Rekabetçi Mod Nasıl Oynanır?

Rekabetçi moduna sahip diğer oyunlarda da gördüğümüz gibi Overwatch'un rekabetçi modunda da sezonlar olacak. İki buçuk ay sürecek olan bu sezonlar sonunda, oyuncuların sezon içerisinde aldıkları puanlar silinecek ve tekrar başlamaları istenecek. Liglerin sonunda ise her oyuncuya, oyun içinde çeşitli ödüller verilecek. Tüm bu süreç içinde ise çok iyi oynarsanız, kendinizi Overwatch'un en iyi 500 oyuncusu içinde görebileceksiniz. PC üzerinde şu an için oynanabilen bu mod, yakın zaman sonra Playstation 4 ve Xbox One için de aktif olacak. 

Overwatch, League of Legends'dan Daha Popüler Oldu

Çinliler Overwatch’u Kopyalayıp Mobil Platforma Uyarladılar

Blizzard, Overwatch'ın Porno Skandalını Engellemeye Çalışıyor

YORUMLAR