Oxford Üniversitesi Ücretsiz Online Dersler Verecek

Oxford Üniversitesi Ücretsiz Online Dersler Verecek

Dünyanın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Oxford Üniversitesi ilgilenen herkes için ekonomi alanında ücretsiz online dersler sunacak. Normalde Oxford gibi bir üniversiteye girebilmek için zorlu sınavları geçmeniz, başvuru yaptıktan sonra da en iyi derece yakalamış öğrenciler arasından seçilmeniz gerekiyor. Ayrıca üniversite eğitimi için yüklü bir ödeme de yapmanız gerekiyor. Birçok kişi üniversite ücretlerini karşılayamayacağı için üniversite eğitimi alamıyor.

Daha önceden Amerika'nın önde gelen üniversitelerinden olan MIT, Berkeley ve Harvard gibi üniversiteler de online dersler sunmuşlardı. Şimdi bu modaya dünyanın en eski ve en köklü üniversitelerinden olan Oxford da katılıyor. Oxford Üniversitesi "Massive Open Online Course" olarak adlandırdığı ve devasa açık online dersler olarak çevirebileceğimiz derslerde ekonomi üzerine eğitim verecek.

edX ortaklığıyla birlikte bu işi yürüten Oxford'un amacı ise hükümetlerin ekonomik gelişimi video dersler aracılığıyla nasıl güçlendirebileceğini gözlemlemek. Online dersler, ekonomi üzerine hazırlanmış tezlere ve karşılaştırmalı analizlere yer verecek. Bu derslerden öğrencilerin yanısıra hükümetlerde görev alan yetkililer, hükümet dışı kuruluşlar, akademik çalışma yürütenler de faydalanabilecek.

Oxford'un sunacağı ücretsiz online dersler 2017'nin Şubat ayında başlayacak.

Bilgi Üniversitesi'nde Türkiye'nin İlk Oyun Tasarım Bölümü Açıldı

YORUMLAR