Oyun Bağımlısı Genç Tedavi Edilirken Hayatını Kaybetti

Oyun Bağımlısı Genç Tedavi Edilirken Hayatını Kaybetti

Oyun bağımlılığı, dünya üzerinde pek çok trajik olaylara sebebiyet verebilen bir psikolojik rahatsızlık olarak tanımlanıyor. Küresel olarak tüm uzmanlar, bu davranış bozukluğunun, bireylerin dengesini bozduğunu, öğrenme ve algılama zorluklarına yol açabildiğine dikkat çekiyorlar.

Tüm ülkelerde bu duruma karşılı çeşitli önlemler alınırken, özellik Çin bu konuda sıkı tedbirler alıyor. Bu ülkede yer alan iyileştirme merkezleri neredeyse birer askeri kışla kadar sert bir şekilde yönetiliyorlar. Hastalara uygulanan tedavi yöntemleri oldukça radikal olarak tanımlanıyor. Örneğin bu merkezlerde, bağımlılık tedavisi sabah saat 06:00 da başlıyor. Askeri kıyafetlere benzeyen üniformalar giyen hastalar, bu saatten başlayarak tesis sınırları içerisinde zaman geçiriyor ve akşam 9.30'da tekrar odalarına yerleştiriliyorlar.

Çin'deki bu merkezlerde 6 ay boyunca devam eden tedavi sonunda, internet ve oyun bağımlılığının tamamen iyileştirilebildiği iddia ediliyor.

Ancak, Çin'de bulunan bu merkezlerden birinde uygulanan sert ve zorlayıcı yöntemlerden dolayı, 18 yaşındaki bir genç hayatını kaypetti. Ailesi tarafından internet ve oyun bağımlısı olması sebebiyle adı geçen merkezleriden birine gönderilen 18 yaşındaki genç, bir süre tedavi gördükten sonra vücudundaki onlarca yara ve darbeler nedeniyle ölü olarak bulundu.

Bir Oyun Bağımlısı mısın? Hemen Öğren

Bizi Teknolojiye Deli Gibi Bağımlı Kılan 4 Ana Sebep

YORUMLAR