Oyun Başından Kalkmayan Genç Hastaneye Kaldırıldı

Oyun Başından Kalkmayan Genç Hastaneye Kaldırıldı

Oyun oynamak için yaz tatili boyunca oyun konsolunun başından kalkmayan bir genç, toplardamarında pıhtı oluştuğu için hastaneye kaldırıldı.

Bu olasılığın oyun oynayan gençlerin ebeveynlerinin aklına geleceğini düşünmek bile olayın kendisi kadar zor bir ihtimal. Ancak onların literatürüne "Kalk artık oyunun başından Sinan gibi olacaksın!" diye yeni bir uyarı eklemelerine yol açabilir. Sinan Can Demir ismindeki genç, Antalya'da geçirdiği yaz tatili boyunca oyun konsolunun başından kalkmadı. Bir süre sonra, sol bacağında ağrı ve şişlikler oluşan Sinan, soluğu Atatürk Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği'nde aldı. Bacağındaki toplardamarlarda pıhtı oluştuğu teşhisi konulan Sinan, bu pıhtının eritilebilmesi için tedavi görmeye başladı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, uzun süre hareketsizliğin verdiği sebeple "derin ven trombozu" tanısı konulan çocuğun, biraz daha geç kalınsa damarlarında hasarlar da olabileceği öğrenildi. Sinan'ın tedavisi, tıkanıklık oluşan damara "katater" kullanılarak uygulanan pıhtı eriticilerle giderildi. Gencin sağlığının şu an iyi olduğu öğrenildi. Sinan'ı tedavi eden doktor, bu şekilde bilgisayar ve benzeri cihazların başında saatler geçiren herkesin yarım saate bir hareket etmesi ve kısa süreli de olsa hareket etmesi gerektiğini söyledi.

12 Saat Kesintisiz Oyun Oynadığı İçin Öldü!

Çok Oyun Oynayanların Karşılaştığı 8 Ürkütücü Hastalık

YORUMLAR