Oyun Hileleri Yayınlayanlara Büyük Para Cezası Verildi

Oyun Hileleri Yayınlayanlara Büyük Para Cezası Verildi

Oyunlarda yapılan hilelere son mu geliyor? Hile yayınlayan 3 internet sitesine para cezası verildi. Verilen cezaların miktarı web sitelerinin hilelerden kazandığı paralar üzerinden ayarlandı.

Online oyunların en büyük düşmanı hileler hem oyuncuları hem de yapım şirketlerini olumsuz olarak etkiliyor. Her ne kadar iyi oyuncu olsak da hileler oyunumuzu olumsuz yönde etkiliyor. Oyuna verdiğimiz para da boşa gidiyor.

Oyun hileleri ile sadece oyun yapımcıları baş etmeye çalışıyordu. Ama yapılan çalışmalar hilecilerle baş etmeye yetmiyordu ve hile kullanan oyunculara karşı sabırlı ve sakin olmaya çalışıyorduk. Artık bu dönem sona erdi. 

Geçtiğimiz günlerde hile yayıncılığı yapan 3 web sitesi rekor ceza aldı. Hile yazımı satışı yapan coldhacks.com, hileevreni.com ve hitlan.net tazminat davasına mahkum edildi. Wolfteam isimli MMOFPS oyunu için hile yayıncılığı yaparak satan bu web sitelerine 205 bin lira para cezası verildi. Ayrıca hile yayınlayan bu sitelere erişim tamamıyla engellendi.

Ülkemizde bir ilk olan bu olaydan sonra hile yayıncılığın biraz daha arkaplanda kalacağını düşünüyorum ve umut ediyorum.

Middle-earth: Shadow of War'un Mobil Versiyonu Duyuruldu

Call of Duty: Modern Warfare Remastered Steam'de Yerden Yere Vuruldu

YORUMLAR