Oyun Severler Koşun! e-Gameshow Fuarı Açıldı

Oyun Severler Koşun! e-Gameshow Fuarı Açıldı

Oyunlara gönül vermiş tüm meraklıları bir çatı altında buluşturan, "e-Gameshow Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı" açıldı. Cüzdanınızı evde bırakıp gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

11-14 Mayıs tarihlerinde ATİS Fuarcılık ve Semor Organizasyon şirketleri tarafından e-gameshow oyun yazılım ve donanımları fuarı Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), Ankara Kalkınma Ajansı, KOSGEB, ODTÜ Teknokent, Hacettepe Teknokent, Bilkent Cyberpark, Akıl ve Zeka Oyunları Konfederasyonu desteği ile Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kültür Kongre Merkezinde 3.kez gerçekleştiriliyor.

Fuarın açılışında cosplay yarışmacıları sahneye çıkarak "Freestyle Combat" (oyun müzikleriyle dövüş tekniklerinin sergilendiği spor) koreografisi gerçekleştirmesi ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşattı. Online turnuvaların yapılacağı fuarda, kodlama ve robotik kodlama yarışması, hazine avı, jonglör gösterisi ve eğitimleri, sanal gerçeklik deneyimleri ve cosplay yarışmasının düzenlenmesi planlanıyor.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezindeki yapılan fuarın açılışında, dünyada oyun sektörünün 110 milyar dolarlık boyuta ulaştığından ve Türkiye'deki pazarın da 700 milyon dolara ulaştığından bahsedildi.

Fuar, 14 Mayıs Pazar akşamına kadar Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi'nde gezilebilecek. Etkinlik kapsamında elektro-pop tarzda müzik yapan Bedük de 13 Mayıs Cumartesi saat 18.00'de fuar alanında konser verecek.

E3 Oyun Fuarı Bu Yıl Halka Açık Olacak

E3 2017 Konferans Tarihleri ve Saatleri Belli Oldu 

YORUMLAR