Oyun Tarihinde Bugün: Mafia 2 Çıkış Yaptı

Oyun Tarihinde Bugün: Mafia 2 Çıkış Yaptı

Oyun dünyasında öyle oyunlar vardır ki üzerinden seneler geçse bile halen size verdiği tadı hatırlar, tekrar oyunu oynamak isterseniz. İşte Mafia 2 de tam anlamıyla böyle bir oyundu.

Günümüzden tam 7 sene önce, 23 Ağustos 2010 tarihinde Mafia serisinin 2. oyununu PC platformu üzerinde oynayabilme imkanı bulmuştuk. Açık dünya tabanlı bu başarılı aksiyon oyunu derin ve etkileyici hikayesiyle bizi kendisine hayran bırakmıştı. Aslında Mafia 2'nin başarılı olacağı Mafia serisinin ilk oyununa bakılarak tahmin edilebilirdi. Mafia 1, çıktığı dönemin çok ilerisinde bir oyundu. O dönem bilgisayar donanımları çok güçlü değilken dev bir açık dünya haritası yaratılmış, içerisi oldukça iyi bir şekilde doldurulmuştu. Mafia 1'in hikayesi de sinemada izleyeceğniiz birçok filmden kaliteli bir hikayeydi. İşte bu gerçekler ortadayken Mafia 2'nin başarısız olması kabul edilemezdi.

Mafia 2'de ana kahramanımız Vito Scaletta ile dramatik bir maceraya atılıyor, sevdiklerimizi koruyabilmek adına mafyaya katılmak zorunda kalıyorduk. Çocukluk arkadaşımız Joe ile birlikte mafya tarafından ihanete uğrarken intikam almak için çabalıyorduk. Oyunun sonu ucu açık bir şekilde bırakılıyor, Mafia 3'ün geleceği müjdeleniyordu.

Mafia 3 başarılı bir aksiyon oyunu olsa da maalesef ki Mafia 1'in ve Mafia 2'nin yanında çerezlik bir oyun olarak kalıyordu. Neyse ki Mafia 2 çok eski bir oyun değil ve halen oynanabilecek kalitede. Oyunun demosunu bu bağlantıyı kullanarak indirebilir ve nostalji yapabilirsiniz:

Mafia III Demo Çıktı, Hemen İndirin!

YORUMLAR