Oyuncular Call of Duty: Black Ops 3'ü Yerden Yere Vurdular!

Oyuncular Call of Duty: Black Ops 3'ü Yerden Yere Vurdular!

FPS türünün standartlarını belirleyen Call of Duty serisinin son oyunu Call of Duty: Black Ops 3 geçtiğimiz günlerde çıkış yaptı. Serinin her oyunu çıktığı dönemlerde yüksek kaliteli grafikleriyle dikkat çekmişlerdi. Daha önceden Infinity Ward ekibi tarafından geliştirilen oyun 2 farklı senaryo çizgisinde ilerlemeye başlamış ve Treyarch da Call of Duty oyunları geliştirmişti. Sonradan Infinity Ward'ın Activision ile yaşadığı anlaşmazlık neticesinde Call of Duty'nin ve Modern Warfare serisinin yaratıcısı olan firma Call of Duty oyunları geliştirmeyi bırakmıştı. Şimdi ise Treyarch, Call of Duty mirasını devraldı.

Treyarch, Call of Duty: Black Ops 3'ü geliştirdiği sırada oyunun bilgisayarlar için özel olarak optimize edileceğini duyurmuştu. Fakat firmanın Call of Duty: Black Ops 3 çıkışında bu sözünü tutmakta başarılı olamadığı görülüyor. Oyunda yer alan bir problem nedeniyle Call of Duty: Black Ops 3, i5 işlemcili bilgisayarlarda düşük performansla çalışmakta. Oyuncular yaptıkları yorumlarda rastgele kara hızı düşüşlerinden, kaplamalarda yaşanan problemlerden şikayet ediyorlar.

Call of Duty: Black Ops 3 hakkında oyuncu yorumlarında dikkat çeken bir diğer nokta da seriye yeni bir şey kazandırılmadığından şikayeçi olunması. Black Ops 3'ün seriye renk katacak herhangi bir yenilik içermediği, kısa bir tek kişilik senaryo modu sunduğu ve bu senaryonun heyecan yaratmadığı paylaşılan fikirler arasında.

Treyarch, i5 işlemcilerde yaşanan problem için acil bir yama yayınladı. Fakat oyunun firmanın kalite kontrol sürecinden nasıul geçtiği merak konusu. Üstelik i5 işlemci dünya üzerinde oldukça yaygın kullanılan bir işlemci. Yüksek fiyatı ile cüzdan yakan oyunun bu tür problemler yaratması birçok oyuncu tarafından kabul edilemez bir durum. Treyarch'ın oyunun teknik problemleri ile ilgili çözümler üretebilmesi muhtemel; fakat oyunun senaryosu hakkında yapabileceği herhangi birşey yok. Anlaşılan o ki Captain Price'ı özlemeye devam edeceğiz.

Call of Duty: Black Ops 3

YORUMLAR