Özellikle Yazın Batarya Ömrünüzü Korumak İçin 2 Önemli İpucu

Özellikle Yazın Batarya Ömrünüzü Korumak İçin 2 Önemli İpucu

Bitmek tükenmek bilmeyen akıllı telefon batarya sorunu üzerine yeni bir araştırma daha yapıldı. Bu araştırma, mantıklı bazı tavsiyelerde bulunuyor.

Bu tavsiyelerden en önemli olanı düşük Wi-Fi noktalarından veri almamak. Araştırma; uzak noktalardan Wi-Fi sinyali yakalamaya çalışan ve bunu belli bir kararlıkta sürdürebilmek isteyen akıllı telefonların, normalden 4-5 kat daha fazla batarya ömrü tükettiğini ortaya çıkarıyor.

Araştırma, sinyal seviyesi düşük Wi-Fi noktalarından başka, yaz aylarında telefonu güneşe bırakmanın da batarya ömrünü hızla tükettiğini söylüyor. Güneşe uzun süre maruz kalan akıllı telefon bataryaları ömürlerinin yüzde 50’sini kaybedebiliyorlar. Özellikle sinyal seviyesi düşük güneş altındaki noktalar, batarya ömrü için doğrudan ölüm fermanı olarak gösteriliyor.

Kısaca bu araştırmaya göre; özellikle Android telefon kullanıcılarının bu yaz serin evlerinde oturup, komşunun Wi-Fi ağını rahat bırakmaları raporun ana fikri olarak gösterilebilir.

Telefonlara yüklenen uygulamaların ise ne kadar batarya tükettiğini ise sizlerle Android Telefonlarda Bellek ve Batarya Düşmanı Uygulamalar Listesi Açıklandı haberimizle paylaşmıştık.

Microsoft'tan Taşınabilir Batarya Geliyor

Razer'ın Yeni Blade Modeli Batarya Dostu

Samsung Galaxy S6'nın Batarya Ömrü Uzatıldı

YORUMLAR