Özgür Yazılıma Destek Verenler, Linux Yaz Kampı'nda Bir Araya Gelecek

Özgür Yazılıma Destek Verenler, Linux Yaz Kampı'nda Bir Araya Gelecek

Türkiye’nin dört bir yanından 600 katılımcıyı özgür yazılım için bir araya getiren Linux Yaz Kampı etkinliğinin sekizincisi düzenleniyor. Gönüllü eğitmenlerin katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte öğrencilere 15 gün boyunca 100 saatten fazla eğitim ve uygulamalı anlatımlar ücretsiz verilecek.

Linux Kullanıcıları Derneği ve İnternet Teknolojileri Derneği iş birliğiyle bu sene altıncı kez Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenecek Linux Yaz Kampı etkinliği, Dünya genelinde özgür yazılımla alakalı düzenlenen tek ve en büyük eğitim kampı olma özelliğini taşıyor.

Bu sene GNU/Linux Sistem Yönetimi I-II-III, Ağ Yönetimi (1. ve 2. düzeyde), Linux İç Yapısı ve İleri Ağ Atölyesi, PHP ile Web Programlama Diline Giriş, Web Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme, Ağ Güvenliği ve Sızma Testleri, Phyton ile Programlamaya Giriş, Java ile Programlamaya Giriş, Front-End Programlama ve daha pek çok kursun verileceği etkinlikte eğitimlerin tamamı ücretsiz olacak. Katılımcılardan sadece yol, yemek, konaklama gibi kendi masraflarını karşılamaları bekleniyor. (Konaklama ücreti, yeri, odalar ve diğer konularda merak edilenlere etkinlik sayfasından ulaşmak mümkün.)

Özgür yazılımı destekleyen Türkiye’nin dört bir yanından 600 katılımcıyı bir araya getirecek Linux Yaz Kampı etkinliği, 21 Temmuz – 5 Ağustos arasında Bolu’da (Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi) düzenlenecek. Başvurular 15 Haziran’da başlayacak ve 30 Haziran 23:59’a kadar başvuru alınmaya devam edecek. http://kayit.linux.org.tr/ adresinden başvurular alınmakta.

YORUMLAR