PacMan ve Donkey Kong İntikam Almaya Geliyor

PacMan ve Donkey Kong İntikam Almaya Geliyor

Chris Columbus’un yönettiği Adam Sandler’in başrolünü oynadığı PIXELS filmi, eski sevilen konsol kahramanlarını tamamen kötü ve uzaylı yaratıklar haline getiriyor.PIXELS aslında 2010 yılında Sony Pictures’ın projelendirdiği kısa bir filmden devşirilmiş. 14 Ağustos’ta Türkiye’de vizyona girecek. Konusu oldukça ilginç olan PIXELS, insanoğlunun uzayda yalnız olup olmadığını çok merak etmesinin başına açacağı belaları hicvediyor.

PIXELS’in konusu kısaca şöyle; uzaya yıllar önce gönderilen ve içinde o zamanın dünya teknolojisine ait tüm bilgileri barındıran bir disk, PacMan, Donkey Kong, Space Invaders gibi Retro oyun örnekleri barındırıyor. Üzerinden çok uzun zaman geçen bu proje neredeyse kimse tarafından hatırlanmazken, dünyayı istila etmek isteyen uzaylı bir koloninin bu video oyunlarındaki karakterleri dünyaya yollaması ve yaşamın tam bir kıyamete dönmesini anlatılıyor. İşte PIXELS fragmanı:

Filmde pek çok eski Hollywood filmine gönderme de var, bunların başında Ghostbusters geliyor. Adam Sandler, Kevin James ve Michelle Monaghan’ın başrollerini paylaştığı PIXELS orijinal bir senaryoya sahip gibi görünse de bizi Hollywood klişeleriyle boğacağı kesin görünüyor. 

Terminator Kafaları Karıştıracak Biçimde Yeniden Sinemalarda

Google Kurucuları Olası Terminatör Saldırısına Önlem Alıyor

Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir

YORUMLAR