Paleo ile Tarihin Tozlu Sayfalarında Bir Yolculuğa Çıkın!

Paleo ile Tarihin Tozlu Sayfalarında Bir Yolculuğa Çıkın!

Bulmaca oyunlarının son zamanlarda birbirlerine benzemeye başladıkları ve bu yüzden mobil oyunseverleri yeterince tatmin etmekten uzak olduklarını söylemek mümkün. Ancak arada bir de olsa bu zinciri kıracak oyunlarla karşılaşabildiğimizi de unutmayalım. Paleo bunlardan bir tanesi ve Android akıllı telefon yahut tabletlerinizden yepyeni bir bulmaca oyunu deneyimine erişebilmenizi sağlıyor.

Oyundaki temel amacımız, bize verilen farklı renklerdeki topraklar üzerinde yer alan binaları bir araya getirerek daha modern çağlara ait, daha büyük binalar oluşturmak. Ne kadar çok toprak parçasını bir araya getirirsek o kadar çok puan kazanabiliyor, ayrıca modern çağların gökdelenlerine kadar yükselen yapılara ulaşabiliyoruz. Bu süreç her ne kadar oldukça basit gibi görünse de renk eşleşmeleri yaptıkça daha zor bir hale gelmesi her oyunda biraz daha hırslanmanızı sağlıyor.

Paleo'nun sevimli grafikleri ve her çağa uygun karakterleri sayesinde kendinizi atmosfere dahil etmek de pek zor olmuyor. Oyunda kullanılan ufak tefek efektler ve akıcılık da renk eşleştirmeli bulmaca keyfinin artışına katkı sağlıyor. Bilhassa devamlı olarak renkli elmaslar birleştirmekten sıkılan kullanıcılar, Paleo'nun tarihsel olarak ilerleyen ve tatmin edici yapısından hoşlanacaklardır.

Her ne kadar temelde bulmaca oyunu meraklılarına hitap etse de strateji ve tarih oyunlarını sevenlerin de ilgisini çekebileceğini söyleyebiliriz. Oldukça geniş bir cihaz desteğine sahip olan Paleo, Unity ile hazırlandığı için hiç bir sorunla karşılaşmadan ve performanstan ödün vermeden açılabiliyor.

Elbette her bir bölümde elde ettiğiniz skoru biraz daha arttırmak ve daha sonra bu skoru arkadaşlarınızın skoruyla yarıştırmak da mümkün. Yeni ve etkileyici bir bulmaca oyunu arayanların kesinlikle aşağıdaki bağlantıyı kullanarak oyuna bir göz atmalarını öneriyorum.

YORUMLAR