Panasonic Bataryaları Geri Çağırdı

Panasonic Bataryaları Geri Çağırdı

Panasonic, aşırı ısınarak 3 ayrı yangına sebep olan dizüstü bilgisayar bataryalarını geri çağırdı. Kullanıcılarının seri numaralarını kontrol etmelerini isteyen Japon devi, sorunlu üretilen bataryaların yenisini ücretsiz olarak göndermeyi vadediyor.

2011 Nisan ve Ekim ayları arasında Asya kıtasında satışa sunulan CF-S10 ve CF-N10 serisi bilgisayarların yanında verilen bataryaların çıkan yangınlar sonucu sorunlu üretildiğini ve fazla ısındığını fark eden Panasonic, 43 binden fazla bataryayı geri çağırdığını bir basın duyurusuyla bildirdi. Şirket bu çağrıya paralel olarak Avrupa'daki kullanıcılarına da bir uyarıda bulunurken, Haziran 2011 ile Mayıs 2012 arasında satılan Toughbook CF-H2 model tablet bilgisayarların bataryalarının da aynı sorunu taşıma ihtimaline karşı önlem olarak bunların da geri gönderilmesini istedi.

Yaklaşık altı hafta önce Sony'nin Panasonic bataryalara sahip Vaio Fit 11A model bilgisayarlarını yangın riski taşıdıkları sebebiyle geri çağırmasından bağımsız olduğu savunulan bu çağrı, Panasonic'in elektrikli araba üreten Tesla'nın bataryalarını da sağlamasından dolayı çok da hafife alınacak bir olay değil. Yine de her yıl yapılan bu tür çağrılara bakılacak olursa, şirketlerin ününü kötülemeyeceğini öngörebiliriz.

Panasonic Toughpad FZ-E1 ve FZ-X1, -20 Dereceye Dayanabiliyor

LG G3 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR