Panasonic Esnek, Bükülebilir Li-Ion Pillerini Tanıttı

Panasonic Esnek, Bükülebilir Li-Ion Pillerini Tanıttı

Oldukça başarılı plazma televizyonları ve ürettiği kaliteli beyaz eşyalar ile tanıdığımız Panasonic yeni pil teknolojisini dünyaya tanıttı. Neredeyse 100 yıldır üretim yapan bir Japon teknoloji devi olan Panasonic, daha önceden 2018'de kutlayacağı 100. yaşı için "100.000 Güneş Lambası" adlı projesini duyurmuş, dünyada elektrik olmayan noktalara güneş enerjisiyle çalışan lambalar dağıtacağını açıklamıştı. Firma şimdi de pil teknolojisi konusunda ilginç bir ürün tasarımı ile karşımıza çıktı. Panasonic'in yeni geliştirdiği esnek pil önümüzdeki dönemde giyilebilir tekonoloji ürünlerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunacak.

Yeni Li-Ion pil sadece 0.55 mm kalınlığa sahip. Bu da bu pili kart şeklindeki elektronik cihazların içerisine sığabilecek hale getiriyor. Normalde cep telefonlarında yaygın olarak kullanılan Li-Ion pilleri bükmeye veya esnetmeye çalıştığınızda bu piller patlayabiliyorlar. Fakat Panasonic bu problemin üstesinden gelmeyi başarmış. Yeni bükülebilir pil teknolojisi ile cüzdanımızda taşıyabileceğimiz akıllı elektronik kartlar, akıllı saatler, fitness bantları ve akıllı giyilebilir kıyafetler daha kolay geliştirilebilecek ve daha akıllı hale gelebilecek.

Panasonic bu yeni pil teknolojisinin cep telefonlarında kullanılıp kullanılmayacağı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Telefonlarda sadece pilin esnek olması bükülebilir telefonlar üretmek için yeterli değil. Telefon içindeki diğer birçok elektronik parçanın da bükülebilir yapıyla uyumlu olması gerekiyor, bu nedenle bükülebilir telefonlara geçmemiz biraz zaman alabilir.

Önümüzdeki Sene Telefonlarımızın Pil Ömrü 2 Kat Artacak

Google X Laboratuvarları Süper Bir Pil Yaratmak Üzere

Uzun Pil Ömrü Olan Cep Telefonları

YORUMLAR