Panasonic Plazma TV Üretmeyi Bırakabilir

Panasonic Plazma TV Üretmeyi Bırakabilir

Panasonic geçtiğimiz hafta içerisinde Plazma TV bölümünü kapatmayı tartışmakta olduğunu onayladı. Şu an için kesin bir karar olmasa da Plazma TV alanında dünyanın en kaliteli ürünlerini sunan firmalardan biri olan Panasonic'in böyle bir karar alması tüketicileri üzecek gibi görünüyor. Kullanıcı memnuniyeti ve geri dönüş anlamında da oldukça iyi yorumlar alan Panasonic Plazma TV'ler uluslararası teknoloji çevreleri tarafından yapılan tarafsız incelemelerde ciddi başarılar elde etmişti.

Plazma TV'lerin LCD ve diğer panel teknolojilerine göre en büyük avantajı ise hareketli görüntülerdeki yüksek başarıları. Sıvı tabanlı LCD ve LED teknolojileri ile karşılaştırıldığında gaz tabanlı teknoloji kullanan Plazmalar, hareketli sahnelerde minimum bulanıklık ve ışık kırılması sunarak daha net ve akıcı görüntü vermekteydi. CES 2013'te 2013 model Plazma TV'lerini tanıtan Panasonic, önceki senelerde sunduğu kaliteyi arttırarak devam ettireceğini garantilemişti. Bunun yanında fiyat-performans anlamında da yüksek başarıma sahip bu televizyonların devamının tartışıldığını açıklayan Panasonic yöneticileri 2014 yılında yeni modellerin gelmeyebileceğini ifade ediyor.

Bu kararın arkasında LED TV'lerdeki gibi saldırgan bir pazarlama stratejisinin olmayışı ve buna bağlı olarak plazma tercihlerinin azalması sebep olarak gösterilebilir.

Nvidia Yeni Nesil Konsolları Alt Edecek

YORUMLAR