‘Panning Challenge’ Oyunu İle İşitme Yeteneğinizi Test Edin

‘Panning Challenge’ Oyunu İle İşitme Yeteneğinizi Test Edin

SoundGym, stereo alanında sesin nereden geldiğini saptamanızı test etmek amacıyla eğlenceli bir oyun yaptı. Özellikle müzisyenlerin sıkça ziyaret ettiği SoundGym, insanların belirli müzik türleri üzerinde iyileştirmeler yapması için tasarlanmış ve içinde günlük ses egzersizleri olan bir web sitesi.

SoundGym’in ‘Panning Challenge’ adlı yeni oyunu, Space Invaders’a oldukça benziyor, ancak farklı olarak, bu oyunda görünmez uzaylılar bulunuyor. Oyunun amacı, görünmez uzaylıların yaptıkları sesi dinleyerek, toplamda 25 tane uzaylıyı stereo alanında konumlandırmak ve daha sonra uzay gemisinden ateş ederek onları yok etmek.

Sesin nereden geldiği konusunda doğru tahminde bulunduysanız, uzaylılar sizin hareketinize göre ortaya çıkıyor. Aksi halde bilemezseniz, oyundaki bir canınızı kaybediyorsunuz.

Profesyonel müzisyen ya da ses mühendisi olmanıza gerek yok. ‘Panning Challenge’ müzikle ilgilenmeyen insanları da kendine bağımlı hale getiriyor. Oyunda hızlı bir tempoda uzaylıyı ortaya çıkarmanız gerekiyor. Bunun için de sadece birkaç saniye düşünme süreniz var. Ayrıca, atış alanı da oldukça dar. Dolayısıyla oyun sizden doğru zamanda ve doğru yerde karar vermenizi istiyor.

Oyunu oynamak için SoundGym’e kaydolmanız gerekse de oyun tamamen ücretsiz. Ayrıca, SoundGym oyun içinde bir yarışma başlattı ve kazananlara ADAM A5X stüdyo monitörü vereceğini açıkladı. Yarışma 28 Eylül’e kadar devam edecek, ancak oyunun ne zamana kadar açık kalacağı henüz netlik kazanmadı.

SoundGym, "Dr." gibi bir sesli kulak eğitimi oyunları da sunuyor. Siteden tam anlamıyla yaralanmak için ayda 14,95 dolar ödemeniz gerekiyor, ancak ‘Panning Challenge’ gibi birkaç oyunu daha ücretsiz olarak oynayabileceğinizi belirtelim.

Yerli FPS Oyunu Soldiers of The Universe Sahneye Çıkıyor

Destiny 2 Şimdiden 1.2 Milyon Adet Oyuncuya Ulaştı

GTA 5'in Uzay Modu Çıktı!

YORUMLAR