Para Ödüllü Canlı Bilgi Yarışması Furyasına Türk Telekom da Katıldı

eleq türk telekom

Son günlerde oldukça popüler olan ve milyonlarca kişinin başından ayrılmadığı gerçek para ödüllü canlı bilgi yarışması uygulaması modasına, Türk Telekom da katıldı. Teknoloji şirketi düzenlediği basın toplantısıyla Android ve iOS platformları üzerinde çalışan eleq uygulamasını tanıttı.

Kendi kaynaklarıyla geliştirdiği ve geçtiğimiz ay kullanıma sunduğu eleq uygulamasına dair detayları aktaran Türk Telekom, kullanıcılarına para kazandırmak adına yeni bir hizmetin altına imza attıklarını söyledi. Türk Telekom kullanıcısı olsun olmasın herkesin katılabileceği bilgi yarışmasının, TAMBU isimli bir başka Türk Telekom uygulamasını geliştiren Argela ekibi tarafından yapıldığı belirtildi.

Kullanıcıların sadece uygulamayı indirmek suretiyle para ödülüne doğru giden bir yola çıkabileceklerini aktaran Türk Telekom yetkilileri, 10 soruyu doğru bilen herkese ödül verdiklerini dile getirdiler. 

5 bin kişi oynuyor

Türk Telekom Dijital Servisler Başkanı Ramazan Demir, yerli mobil canlı bilgi yarışması eleq üzerinde bir yıla yakın zamandır çalıştıklarını belirterek, "Türk Telekom olarak, tüm dünyada yeni oluşan mobil canlı bilgi yarışmaları kategorisinde yerimizi alarak farkımızı ortaya koymak istedik. eleq'i, Türk Telekom ve iştirakimiz Argela'da çalışan gençlerimizle yani tamamen kendi iç kaynaklarımızı kullanarak start-up mantığı ile hareket ederek geliştirdik." diye konuştu.

Demir, eleq’in ilk canlı yayınının 13 Eylül'de gerçekleştirdiğini aktararak, henüz hiç tanıtım yapmadıkları halde uygulamanın sadece kulaktan kulağa yayılarak bir aydan kısa sürede 12 bini aşkın katılımcı tarafından indirildiğini söyledi. Yarışmada şu anda yaklaşık 5 bin kişinin canlı katılarak yarıştığını dile getiren Demir, "Öncelikli hedefimiz, belirli bir sayıda izleyici kitlesi oluşturarak mobil platform üzerinde televizyona alternatif bir mecra oluşturmak. Yıl sonuna kadar katılımcı sayısının birkaç yüz bini geçmesini hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Para ödülü yükselecek

Demir, kişi başına düşen ödül miktarını heyecan verici seviyelerde tutmak istediklerini belirterek, yarışmacı sayısı arttıkça belirlenen günlük ödül miktarını da arttıracaklarını vurguladı.Özgün bir soru setleri olduğunu dile getiren Demir, "Bilgin eleq’ten geçsin sloganıyla hayata geçirdiğimiz yarışmamız ile bilgi verirken eğlendirmeyi de amaçlıyoruz. Bu nedenle zaman zaman esprili soru ve cevaplar da oluyor." bilgisini verdi.

Demir, şunları kaydetti: "Sorularımızın tamamını kendimiz hazırlıyoruz. Bunu yaparken de kültürel hassasiyetlerimize ve etik değerlere saygılı olmasına özen gösteriyoruz. Ayrıca depresif, can sıkıcı, moral bozucu, enerji düşürücü nitelikte sorulara özellikle yer vermiyoruz. Amacımız yarışmacıları sıkmak bunaltmak değil, genel kültürlerini artırırken aynı zamanda eğlenmelerini, hoş vakit geçirmelerini sağlamak ve bir topluluğun parçası olduklarını hissettirmek."