Paralı Uygulamalar Android Play Store'da Artık Daha Ucuz Olacaklar

Paralı Uygulamalar Android Play Store'da Artık Daha Ucuz Olacaklar

Android akıllı telefon ve tabletlerimize uygulamalar, oyunlar ve e-kitaplar indirmek için kullandığımız en temel kaynak tabii ki Google Play Store. Ancak Google Play Store'un sahip olduğu pek çok sınırlama maalesef uygulama geliştiricilerin elde etmek istedikleri gelirlere ket vuruyor ve geliştiriciler bu kurallara uymazlarsa maalesef uygulamaları markete kabul edilmiyor. Her ne kadar bunlardan bir kaç tanesi gerçekten gerekli sınırlamalar olsalar da asgari fiyat düzeyi gibi bazı sınırlamalar ise gereksiz yere yüksek oluyorlar.

Anlaşılan o ki bu durum pek çok uygulama geliştiriciyi rahatsız etmiş ve onlara kolaylıklar sağlamak için Google, 17 ülkede ücretli uygulamalara konulabilecek en düşük ücreti biraz daha aşağı indirerek satışların arttırılmasını hedeflemiş.

Ülkemizde en düşük uygulama ücreti şimdiye dek 2 Türk Lirası olarak belirlenmişti ve yeni düzenleme ile bu durum 59 kuruşa indirildi. Böylelikle artık uygulama veya oyun hazırlayanlar, uygulamalarına 59 kuruş fiyat bile koyabilecekler. Özellikle az işlevli uygulamalar için 2 liranın çok fazla olması bu uygulamalara olan talebi düşürüyordu ve yeni düzenleme ile birlikte geçmişte tutulmamış olan uygulamaların da satış yapması mümkün olacak.

Geri kalan 16 ülkede de uygulama asgari ücretlerinde düşüş mevcut ancak bunların kimisinde düşüşler yüksek oranda olurken kimisinde de pek kayda değer oranlar yok. Dolayısıyla yapılan bu düzenlemenin ülkelerin ekonomik durumları ve tüketici tercihlerine göre gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz.

Google Play Store cihazınızda mevcut değilse aşağıdaki bağlantıdan indirmeyi ve kurmayı da tabii ki unutmayın.

Google Play Oyunlar Artık Mobil Oyun Videoları Kaydetmemize İzin Verecek

YORUMLAR